Terapia czaszkowo-krzyżowa jest szczególnie korzystna dla osób, które doświadczają chronicznego stresu i napięć, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Jest również polecana osobom, które doświadczyły różnego rodzaju traum, a także tym, którzy borykają się z przewlekłymi bólami i dysfunkcjami somatycznymi. Dzięki swojemu holistycznemu podejściu, terapia ta może wspierać ogólne zdrowie i dobre samopoczucie. Przywraca harmonię w systemie, wzmacnia jego zasoby i naturalne siły utrzymujące zdrowie organizmu.

Jak wygląda sesja terapii?

Sesja trwa zazwyczaj około godziny. W trakcie sesji pacjent leży ubrany na plecach na stole do masażu. Terapeuta pracuje z ciałem pacjenta delikatnym dotykiem, stwarzając bezpieczną, terapeutyczną przestrzeń i pozwalając by system klienta wszedł w stan pełni, a następnie pokazał tzw. Wrodzony Plan Leczenia. Poprzez dłonie „słucha” ciała i tego co jest potrzebne w danym momencie, badając jakość parametrów zdrowia w ciele takich jak.przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, ruchomość kości, jakość ciała płynnego, stan układu nerwowego itd. Wiele osób opisuje doświadczenia jako głęboko relaksujące i odprężające, choć bywa się po tym zmęczonym.

Korzyści mogą są różnorodne i wszechstronne, odczuwalne indywidualnie również w zależności od stanu pacjenta i etapu terapii/ Wiele osób zgłasza zniesienie bólu, napięcia, stresu, a także poprawę ogólnego samopoczucia psychicznego i fizycznego, przypływ sił,lepszy sen, czucie siebie, spokój myśli, lepsze radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego,lżejszy brzuch itd. Terapia ta wspiera głębsze procesy samouzdrawiania i regulacji organizmu.

Integracja z innymi metodami leczenia

Interesującym aspektem terapii czaszkowo-krzyżowej jest jej zdolność do integracji z innymi metodami leczenia. Choć sama w sobie jest skutecznym i pełnym narzędziem to świetnie uzupełnia się z innymi metodami pracy z ciałem, jak i psychoterapią czy jako wsparcie w jakiejkolwiek formie leczenia. Podejście biodynamiczne w terapii czaszkowo-krzyżowej pozwala na rozwój indywidualnego procesu dla każdego indywidualnie, zgodnie z aktualnymi potrzebami i stanem organizmu – dynamiką procesów leczenia. Ponadto, w przypadku bardziej inwazyjnych zabiegów medycznych, lub form leczenia jak np, w onkologii stanowi znakomite wsparcie psychofizyczne, pozwalając na lepsze radzenie sobie ze stresem, pozwala wrócić do siebie do zabiegu, zredukować skutki uboczne zabiegów przecięcia tkanek, narkozy czy wzmocnić system po terapii onkologicznej.

Choć wiele osób doświadcza ulgi już po pierwszej sesji terapii czaszkowo-krzyżowej, zazwyczaj zaleca się serię spotkań, aby osiągnąć stabilne efekty i pogłębiony proces. Regularne sesje przyczyniają się do głębszej równowagi wewnętrznej, redukcji chronicznego bólu i napięcia, poprawy funkcjonowania całego systemu, a także lepszego radzenia sobie ze stresem, poprawy samopoczucia, jakości snu i przypływu sił witalnych.

Podsumowanie

Terapia czaszkowo-krzyżowa, choć nadal nie jest powszechnie znana, stanowi cenne narzędzie w procesie leczenia i poprawy dobrostanu. Oferuje delikatne, skuteczne i holistyczne podejście do różnorodnych problemów zdrowotnych, od fizycznych dolegliwości po zaburzenia emocjonalne i psychiczne. Jeśli rozważasz tę formę terapii, ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

MD Therapy Małgorzata Dudzińska | NIP: 8513266807 | Kutrzeby 7a/31, 71-899 Szczecin, woj. zachodniopomorskie | Tel. 505 241 818| E-mail: malgorzatadudzinska93@gmail.com